Yurtdışına Kolay ve Ucuz Para Gönderimi – Transfer GO

Backlink.com.tr’nin yurtdışına açılma planlarından daha önce bahsettiğimi anımsıyorum. Her platformda bunu dile getiriyoruz ve bunun için öncelikle Türkçe içerikli web sitemizde iyileştirmeler yapıyoruz. Bu iyileştirmelerin bitmesi ile birlikte yurtdışı planlarımız da resmi olarak başlamış olacak.

Yurtdışı piyasası, sistem bakımından Türkiye’den çok daha farklı, çok daha zor olacak, farkındayız. Bunun başında para transferi işleri geliyor. Para hareketini en iyi şekilde organize etmeliyiz ki hem alıcılar hem de satıcılar için güvenilir ve tercih edilen bir sisteme sahip olalım. Öncellikle ” para tahsilatı ” olarak adlandırabileceğimiz, müşterilerimizin yeni web sitemize bakiye yükleyecekleri bölümü tasarlamalıydık. Bunun için sanırım PayTR altyapısı ile yola devam edeceğiz. Yurtdışı kartlarla ödeme alınabilmesi bu aşamada bizi rahatlatan bir detay. Aynı zamanda muhataplarımızın Türkiye’den olması da bu aşamada bizler için değerli.

Ancak yurtdışı bir iş yaparken kuşkusuz tahsilattan öte tediye bölümü daha önemli gibi. Parayı yurt dışındaki alıcılara aktarmak gerçekten en önemli ve aşılması en büyük problem.

Bu aşamada paypal alternatifi ne yazık ki ülkemizde kullanılamadığı için bizleri farklı yollara itiyor. Ancak Paypal’ın da alternatifleri göz önüne alındığında muazzam bir komisyon ücretinden de bahsetmeye başlıyoruz.

İşte tam bu anda TransferGO ile tanıştık.

TransferGO Nedir?

TransferGO, yurtdışına ücretsiz ( kur farklılıklarını da göz ederek söylüyoruz ) para gönderimi yapabileceğimiz bir platform. IBAN numarasını ve ismini bildiğiniz herkese dilediğiniz gibi para göndermenize olanak sağlıyor.

 

TransferGO paranın gönderileceği ülkedeki kuru da size göstererek karşı tarafın hesabına geçecek ücreti de bilmenizi sağlıyor.

Aldığı büyük yatırımların bir kısmını da Türkiye pazarına girmek için kullandıklarından İstanbul’da ofisleri var aynı zamanda Türkçe’de kullanılabiliyor.

 

TransferGO size birkaç alternatif para gönderme yöntemi sunuyor. Bunlardan biri 3 gün içinde gerçekleşen, komisyon alınmayan gönderim.

Diğeri ekspres gönderim genelde 30 dakika içerisinde gönderim vaadi sunuyor ortalama ücreti 3 pound gibi…

Standart gönderim genelde 24 saat içerisinde gerçekleşiyor ve 1 pound gibi bir ücrete tabi.

Eğer aciliyetiniz yoksa elbette ücretsiz olanı tercih etmenizi öneririz ancak hızlı olanlarda dahi muadillerine göre muazzam farklar sunuyor.

Biz, yeni projemizde ekseri ücretsiz gönderimi kullanırız diye düşünüyorum. Kayıt formuna da 3 gün içerisinde gönderim sağlanacaktır yazarak olası şanssızlıkların önüne geçmeyi düşünüyoruz.

 

 

Ersin KILIÇ

Kişisel uğraşlar, saçma denemeler, gereksiz tecrübeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir